Trenér a jeho cena

trenér praha

Od mého trenérského startu uplynulo už asi 16 let a vlastně skoro všechno se od té doby změnilo. Systém trénování, fitness centra, gymy, stroje, pomůcky, boty na trénink, funkční oblečení, co prostě musíš mít atd. Jediné, co vlastně zůstalo stejné je:

„Ten trenér je, ale strašně drahej! To si nemůžu dovolit!“

Začínal jsem jako masér a postupně jako osobní trenér v jednom mini fitku ještě jako student FTVSUK v Praze. Stroje, nic jiného se v té době neznalo ani neučilo. V té době jsme účtovali za trénink včetně vstupu 450Kč. Bavíme se o roku cca 2004-2005. To na jednu stranu nebylo málo a věřím, že i v dnešní době za tyto peníze ještě někdo trénuje. A já bych rád věděl proč?! Začíná, nemá vzdělání, nevěří si, nebo nemá ten správnej drive.  A tomu svěříte své tělo a vlastně i sebe jako osobu?
Od té doby jsem prošel pár míst u nás i v zahraničí a doma jsem teď tady v Los Podolos. Proč? Protože tady trenéra neokradou o jeho marži, tady děláš na sebe a nemusíš platit jiným, kteří na tobě vydělávají a za to velký dík za celý tým.


Stane se, že přijde klient, a když mu řeknete vaší sazbu, tak slušně poděkuje a vysvětlí, že tolik nečekal a že tedy půjde jinam. Já mu samozřejmě nebráním a respektuji jeho rozhodnutí. Může využít skupinové lekce, které jsou pro něho samozřejmě finančně únosnější, ale na druhou stranu nemůže očekávat takový servis a komfort, jako se svým trenérem. Nebo může využít služby trenéra, který poskytuje svoje služby za cenu „pod cenou“ a já se opět ptám proč?! Balíčky 3+2 tréninky zdarma, úvodní trénink zdarma, sleva na vaše narozeniny, svátek, Vánoce… NE! PROČ?

Protože u zubaře slevu taky nedostanete, u Fyzioterapeuta taky ne, u kadeřníka možná, ale tam já nechodim. Chci tím říct, že leckdy si klient neuvědomí, že trenéřina není jen počítání opakování. Někdo je vystudovaný Mgr., Bc. , nebo třeba DiS. Trenéři se neustále vzdělávají, chodí na kurzy, workshopy; čtou; poslouchají podcasty; připravují tréninkové plány, vymýšlejí nové cviky v gymu, aby pro vás připravili to nejlepší, co umí a co by pro vás bylo to nejlepší. Někteří trenéři samozřejmě trénují i v cizích jazycích, jezdí na zahraniční stáže, dělají on-line zahraniční školení atd. Všechny tyto aspekty, nás stály a stojí čas a peníze. Takže se na nás nezlobte, když si řekneme o adekvátní ohodnocení. Děkujeme!
A proč vlastně investovat do svého trenéra?

  • trenér vybere cviky, které potřebuješ
  • trenér dohlídne na správné provedení
  • trenér je profík, odborník, prostě borec
  • trenér je rádce
  • trenér je terapeut
  • trenér je kámoš
  • trenér je tu v ten tvůj čas jen pro tebe!

Autor: